Vargha Kálmán : Móricz Zsigmond és az irodalom

Sorozat: Irodalomtörténeti Könyvtár. Megjelent 1250 példányban. --- Kevés fény vetődött eddig Móricz irodalomszemléletének problémájára, tehát arra a kérdésre, hogy milyen esztétikai elvek irányították az író alkotói tevékenységét. Erre a problémakörre keres választ Vargha Kálmán munkája. Azt vizsgálja, minként vélekedett Móricz Zsigmond az irodalom legfontosabb elvi kérdéseiről, milyen indítékokat kapott kora filozófiai, esztétikai áramlataiból, mi volt a tartalma realizmus-felfogásának, miként vélekedett a naturalizmusról, az irodalmi népiességről, mit árult el alkotói műhelyének belső titkairól, milyen dramaturgiai elveket vallott, milyen inspirációkat kapott a kortársaktól, és milyen kritikai vélemények alakultak ki benne a korabeli írókról.
kategória: Könyv > Irodalomtörténet >
kiadó: Akadémiai, 1962