Jacquin, Philippe : Hétköznapi élet Buffalo Bill korában

Sorozat: Mindennapi történelem.

Hogyan éltek az asszonyok az amerikai Nyugat meghódítása idején? Kik voltak a cowboyok: hősök vagy egyszeru tehénpásztorok? Milyen szabályok szerint zajlottak a rodeók? Miért vágtak neki a farmerek a nagy útnak, hogyan rendezkedtek be a Vadnyugaton? Mit ettek a cowboyok, mi volt a kedvenc ételük? E kötet valóságos időutazás: elénk tárja, hogyan töltötték mindennapjaikat Nyugat-Amerika pionírjai. Róluk szól Philippe Jacquin író-történész élvezetes, színes stílusban írt munkája, kiegészítve számos értékes, korabeli dokumentummal.A Hétköznapi élet Buffalo Bill korában ezenkívül megkísérli bemutatni - a western"mítoszok erőltetetten leleplező szándéka nélkül - az igazságot, a kalandvágyó, de egyszerű parasztembereket, a szavakat ügyesen forgató szónokokat, a bátor asszonyokat... és néhány hőst, vagyis azokat, akik benépesítették e változatos, zord, ugyanakkor mérhetetlenül gazdag világot.A Mindennapi történelem című sorozat arra vállalkozik, hogy felelevenítse egykor voltemberek életét: mindennapjaikat, erkölcsüket és szokásaikat. Szerzői azt vallják ugyanis, hogy a kis történetek szerves részei a nagy történelemnek.
kategória: Könyv > Történelem > Egyetemes történelem >
kategória: Könyv > Történelem > Művelődéstörténet >
kiadó: Corvina, 2006
kötés: kötve/papír (kiadói, eredeti védőborítóban)