Csanádi Gábor - Ladányi János : Budapest térbeni-társadalmi szerkezetének változásai

Könyvtári példány volt, ennek megfelelő bélyegzésekkel, matricával és jelzetekkel.

E könyvben a szerzők azokról az elmúlt, mintegy tíz évben végzett vizsgálódásaikról adnak számot, amelyek Budapest térbeni-társadalmi szerkezetének feltárására, a különböző társadalmi csoportok városszerkezeti elhelyezkedésének bemutatására irányultak. Munkájuk kitér a városszerkezeti kutatások legalapvetőbb elméleti és módszertani dilemmáinak tárgyalására, ugyanakkor mégis erősen gyakorlatra orientáltnak tekinthető, hiszen a városban zajló leglényegesebb spontán folyamatok és a különböző várostervezői beavatkozások társadalmi hatásainak elemzésével foglalkozik. A szerzők módszerének lényege, hogy a várost mintegy a különböző korszakok társadalomtörténete, illetve a jelenkor bonyolult társadalmi viszonyrendszere "közületének" tekintve tanulmányozzák a társadalmi távolságok térbeni megjelenését, illetve azokat az alapvető mechanizmusokat, amelyeken keresztül a társadalom térbeni szerveződése hozzájárul a társadalmi különbségek újratermelődéséhez.
A könyv elsősorban szociológusok, történészek és földrajzosok, illetve társadalmi kérdések iránt érdeklődő építészek, várostervezők és közigazgatási szakemberek figyelmére tarthat számot.
kategória: Könyv > Szociológia >
kategória: Könyv > Társadalomtudomány >