Szávai Ferenc : Az Osztrák-Magyar Monarchia közös vagyona

Pannónia Könyvek
Ez a könyv – a szerző hazai és külföldi levéltárakban végzett kutatásai alapján – bemutatja az Osztrák-Magyar Monarchia felbomlásának következményeit, a szétválás vitakérdéseit, elemzi a közös vagyon keletkezésének történetét illetve a felbomlásához vezető utat: az Ausztria és Magyarország között 1920 és 1938 között folytatott tárgyalásokat. Először kerülnek közlésre a tárgyalások, egyezmények és vitakérdések – osztrák és magyar levéltárakban található – dokumentumai. Szávai Ferenc (1960, Enying) kandidátus, a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem Docense. A kilencvenes években kutatásokat végzett Ausztriában, Svájcban és Németországban. Fő kutatási területe a XIX-XX. századi hazai és európai gazdaságtörténet.
kategória: Könyv > Közgazdaság >
kiadó: Pro Pannónia Kiadói Alapítvány, 1999