Csonkaréti Károly : Az Osztrák-Magyar Monarchia hadihajói 1867-1918

Az Osztrák-Magyar Monarchiában a császári és királyi haditengerészet Ausztria és Magyarország közös, a honvédelem részét képező intézménye volt. Ennek ellenére sokan nem is tudják, hogy az Osztrák-Magyar Monarchia haditengerészeti kötelékében szolgáló magyar tengerészek milyen hajókon, milyen fegyveres küzdelmeket folytattak hazájuk védelmében a hajózható vizeken. A téma avatott ismerője, dr. Csonkaréti Károly megfestette az osztrák-magyar hajóhad magyar nevet viselő hajóit, illetve néhány nem német hangzású nevet viselő vitorlását. Az olaj- és víztechnikával készült képek mellett a kötetben megtalálható az ábrázolt hajó műszaki rajza is, műszaki adatsora és rövid életrajza vagy valamilyen hozzá kapcsolódó esemény. A magyar hadihajókat bemutató illusztrált kötet segít múltunk megértésében és megőrzésében.
kategória: Könyv > Technika > Hajózás >
kiadó: Kossut Kiadó, 2010
kötés: kötve/papír (kiadói, eredeti védőborítóban)