Hammond, Norman : Az ősi maja civilizáció

Norman Hammond könyve úttörő vállalkozás a magyar könyvkiadásban. A szerző a Bostoni Egyetem professzora, a Harvard Egyetem Peabody Múzeumának szakértője, a Brit Tudományos Akadémia levelező tagja, 1970-től kezdve vezet ásatásokat maja városokban.
Ez a kötet az első valódi, átfogó képet felrajzoló portré magyar nyelven egy újvilági archaikus civilizációról, arról, amelyik a leginkább összemérhető az archaikus óvilági civilizációkkal. A maja az egyetlen olyan ősi amerikai kultúra, amely teljes értékű írást hagyott hátra. Ez, valamint a régészet és a legkülönbözőbb művészeti ágak alkotásai teszik lehetővé, hogy a maja civilizációról mára csaknem olyan átfogó és részletgazdag képet rajzoljunk meg, mint számos, nagy ókori kultúráról.
kategória: Könyv > Történelem >
kiadó: Vámbéry Ármin Keleti Szabadegyetem, (2002)