Gellér Katalin, G. Merva Mária, Őriné Nagy Cecília (szerk.) : A gödöllői művésztelep 1901-1920

A gödöllői művésztelep (1901-1920) a magyarországi szecesszió egyetlen szervezett társulása volt. A Körösfői-Kriesch Aladár, Nagy Sándor, Remsey Jenő, Toroczkai Wigand Ede, Mihály Rezső által alkotott telep központját a szövőműhely képezte, melynek termékei alapozták meg az európai hírnévre szert tett gödöllői szőnyeg fogalmát. A témakörben országos gyűjtőkörrel rendelkező Gödöllői Városi Múzeum kiállítása az összművészet jegyében alkotó gödöllői mesterek sokoldalú munkásságát mutatja be. A kiadványban a témát kutató jeles művészettörténészek tanulmányai a művésztelep teljes körű munkásságát dolgozzák fel.
kategória: Könyv > Művészet > Művészeti album >
kategória: Könyv > Művészet > Művészettörténet >