Pölöskei Ferenc - Gergely Jenő - Izsák Lajos (szerk.) : 20. századi magyar történelem 1900-1994

Egyetemi tankönyv
A kötet szerzői – történészek, jogászok, közgazdászok, irodalomtörténészek – komplex, átfogó képet adnak századunk sokat vitatott magyar történetéről. Az objektív történeti tények tükrében vizsgálják a múlt század végi, az első világháborút megelőző eseményeket, a Monarchia felbomlását, a két világháború közötti időszakot, a második világháború vérzivataros éveit. Árnyaltan elemzik a háború utáni időszakot, a pártállami berendezkedést, az 1956-os forradalom és szabadságharc előzményeit, történéseit és leverésének következményeit. A szerzők a Kádár-korszak, majd a rendszerváltozás bemutatásával zárják a kötetet, amelyet kronológiai táblázat, névmutató és szakirodalmi tájékoztató zár le.
kategória: Könyv > Történelem > XX. század, politika >
kiadó: Korona, 1997