Zimányi Károly : Kristálytani vizsgálatok Krassó-Szörény vármegye pyritjein (Dedikált)

Sorozat: Matematikai és természettudományi közlemények vonatkozólag a hazai viszonyokra. XXXV. köt.
10 szövegközti táblával.

Zimányi Károly (1862-1941) magyar geofizikus, mineralógus, múzeumigazgató, a budapesti műegyetem ásvány- és földtani tanszékén tanársegéd, majd gimnáziumi tanár. 1895-ben a Magyar Nemzeti Múzeum Ásvány és Őslénytárához került szaktisztviselőnek. 1922-től 1932-ig a múzeum igazgatója. Leíró kristálytannal, kristályoptikai kutatásokkal foglalkozott, a kristálygeometria világszerte elismert szakértője. Jelentős eredményeket ért el a Szepes–Gömöri-érchegység ásványainak kutatása terén; erről a területről, a Vas-hegyről egy új ásványfajt is leírt (vashegyit). Ugyancsak a Vas-hegyről írta le Magyarországon elsőként a variscit (1908) és a millerit nevű ásványt (1932).
kategória: Bibliofilia > Dedikált, aláírt >
kategória: Könyv > Földrajz > Geológia >
kategória: Könyv > Esszé, tanulmány >
kiadó: MTA., 1927. Budapest
oldalszám: 54, [2] p. + 10 t.