Horváth Tibor (szerk.) : Fekete István múzeumok és emlékhelyek Magyarországon

2. javított, bővített kiadás

Egyetlen író sem vonhatja ki magát élete helyszíneinek, állomásainak hatása alól. Különösen igaz ez Fekete Istvánra, akinek műveiben hangsúlyosan, rendszeresen feltűnnek azok a helyek, ahol élt, azok az események, amelyek vele megtörténtek.Mondhatjuk azt is, hogy Fekete István jelentős részben önéletrajzi író. Az ő életét meghatározó helyeket vettük sorra ebben a könyvben, kiegészítve mindazzal, ami ezen kívül még az író emlékét őrzi hazánkban. Bízom benne, hogy hogy segítség lesz ez a könyv Fekete István műveit, eszmeiségét kedvelők számára, hogy életútját követve még jobban megértsék az írót, és talán azok figyelmét is fel tudjuk kelteni, akik eddig nem tartoztak Fekete István kedvelőinek táborába. Ha pedig ez a tábor bővülni fog, még többen látják majd szebbnek, gazdagabbnak a világot! (Horváth Tibor)

kategória: Könyv > Történelem > Helytörténet >
kategória: Könyv > Földrajz > Útikönyv, Turistatérkép >