Germanus Gyula : Az arab irodalom története

3., átdolgozott, bővített kiadás
A könyv többet ad, mint amit a címe ígér: nemcsak a buja képzeletű, képekben tobzódó arab szépirodalom legjelentősebb műveivel ismerteti meg az olvasót kiváló orientalistánk, hanem az egész arab művelődés történetét reális színekkel vázolja fel. Részletesen ismerteti az európai tudományosság történetében oly nagy szerepet játszó arab tudományok fejlődését is, mindig a kor politikai és gazdasági történetének talaján, a sajátos keleti társadalomfejlődés törvényszerűségeit is feltárva. Germanus Gyula tudományos eredményekben gazdag munkásságának mintegy summája ez a könyv, az arab irodalom és művelődés első kézikönyve, amelyet magyar szerző írt. Két íves képanyaga, bő tudományos apparátusa, szakemberek és érdeklődő olvasók számára egyaránt megkönnyíti tanulmányozását.
kategória: Könyv > Irodalomtörténet >
kiadó: Gondolat, 1979