Bokor Károly : A magyarországi ragadozó halak horgászata

Sorozat: Magyar horgász kézikönyvtár II. kötet.

Magyar Horgász Kézikönyvtár című sorozatunk várva várt második kötetében a magyarországi ragadozó halak horgászatának titkait ismerheti meg az olvasó.
Horgásszunk rablóhalakra akár a Dunán, a Tiszán, a Dráván, a Balatonban vagy bármely hazai vizünkben, biztosan izgalmas kalandban lesz részünk. Bokor Károly, az ismert ragadozó halas horgász, neves szakíró, jelen kötet szerzője kalauzolása mellett azonban nemcsak élvezetes, hanem eredményes időtöltéssé is válik a pecázás. Részletes leírást ad a Magyarországon fogható ragadozó halfajok - különös tekintettel a harcsa, a süllő és a csuka - életviteli sajátosságairól, előfordulási és jellemző tartózkodási helyéről, táplálkozási szokásairól; valamint bevezet a kifogásukhoz alkalmazható horgásztechnikák rejtelmeibe. A gazdagon illusztrált, átfogó kézikönyvet a szerző élményei, emlékezetes - gyakran kapitális - fogásainak történetei színesítik, melyek a vizek, a halak titkainak feltárásával egyszerre szolgálnak gyakorlati útmutatóként és közvetítenek új ismereteket az élővilág szeretetét és tiszteletét hirdetve minden halbarát számára.
Pecázásra fel, görbüljön a bot!
kategória: Könyv > Természettudomány > Halászat, horgászat >
kiadó: I. P. C. Könyvek Kft., [2017]