Brunton, Paul : A jóga titkos tanításai

Sorozat: Arkánum Szellemi Iskola Könyvtára 8.

Paul Brunton angol újságíró, világutazó, filozófiai gondolkodó ebben a művében az ősi keleti bölcsességek és jógagyakorlatok "modernizált" foglalatát nyújtja. Miközben felvázolja századunk valamennyi közismert jellemzőjét (a közlekedés modernizációjával eltüntetett távolságot, más civilizációk könnyebb megismerhetőségét, a vallásból való kiábrándultságot stb.), úgy tartja, hogy az általános társadalmi evolúció vége felé halad az emberiség. Közelinek gondolja azt az időszakot, amikor az okkult tényekkel való ismerkedés marad az emberiség egyetlen kapaszkodója. Brunton a jógik és a misztikusok között szerzett tudását küldetésnek fogja fel, s művét azoknak szánta, akik - az okkultista tanok iránt az átlagosnál nagyobb fogékonyságot mutatnak.
kategória: Könyv > Ezotéria > Meditáció, jóga >
kategória: Könyv > Ezotéria >