F. Dózsa Katalin - Hegyiné Déri Erzsébet (szerk.) : Párizs és Budapest a divat tükrében 1750-2003

Kiállítás a Budapesti Történeti Múzeumban.

Párizs a Napkirály óta a divat fővárosa. Budapest, „Kelet Párizsa", mindig is a párizsi divatot követte, és olykor hatással volt rá. Ennek a kiállításnak a fő gondolata, hogy bemutassa, hogyan hatott a magyar divat a párizsi divatra, miközben történelmi és irodalmi környezetükben mutatja meg mindkettőt, melyeket nagy szerzők (például Stendhal és Proust) divat és társadalom kapcsolatát feltáró idézetei illusztrálnak. A kiállítás, mely a párizsi divattörténet igazi ékszereit jeleníti meg, egyben összehasonlító tanulmány is: esztétikai, társadalmi és irodalmi gyűjtemények hívnak bennünket időutazásra. Első helyen a francia divat hatását és az újító eredetiséget értékelhetjük, amelyeket a kor legnagyobb művészeinek képei és irodalmi művei tükröznek.
kategória: Könyv > Divat, divattörténet >
kategória: Könyv > Művészet > Képzőművészet > kiállítási katalógus >