Pálfy József, Pazonyi Piroska (szerk.) : Őslénytani kirándulások Magyarországon és Erdélyben

Sorozat: GeoKalauz 1.

A könyv 11 őslénytani kirándulást ismertet, melyekben Budapestről és környékéről indulva a Dunántúl, az Északi-középhegység és Erdély tájainak kiemelkedő ősmaradvány-lelőhelyeire kalauzolja az olvasót. A bemutatott 55 lelőhelyet az első tíz Magyar Őslénytani Vándorgyűlés résztvevői terepbejárásokon látogatták végig. Hazánk és Erdély őslénytani és rétegtani szempontból legérdekesebb területeit a paleontológusok eredetileg egymás számára mutatták be; ezeket az ismertetéseket e kötet most a szélesebb olvasóközönség elé tárja. A könyvet nemcsak földtudományi szakembereknek és őslénytant, földtant hallgató diákoknak ajánljuk, de amatőr gyűjtőknek, természetbúvároknak és minden őslénybarátnak is. A kirándulások olyan helyekre vezetnek, ahol átélhetjük a kövületvadászat izgalmát és a földtörténet ősmaradványokon keresztüli megismerésének szellemi élményét.
A kötet 38 szerzője a bemutatott lelőhelyek őslénytanának, rétegtanának legavatottabb ismerői közé tartozik. A könyv szerkesztői Pálfy József, a Magyar Őslénytani Vándorgyűlések ötletgazdája, 2000 óta a Magyarhoni Földtani Társulat Őslénytani-Rétegtani Szakosztályának vezetője és Pazonyi Piroska, a Magyar Természettudományi Múzeum munkatársa, mindketten paleontológusok.
kategória: Könyv > Földrajz > Geológia >
kiadó: Hantken, 2007