Travers, P. L. : Mary Poppins a Cseresznyefa utcában

Illusztrálta: Mary Shepard.

Mint már a Mary Poppins a Parkban című kötetben, a csudálatos Mary itt sem megy el, illetve jön vissza, hanem ott van, ezúttal is a Cseresznyefa utcában, a Banks család otthonában, a megszokott környezetben – és itt is éppolyan csudálatos dolgok történnek Mary Poppins jóvoltából, mint az előző kötetekben. Szent Iván éjszakáján földiekkel játszó égi tünemények népesítik be a parkot, és Mary Poppins most is méltóságteljesen, higgadtan vezérli különösnél különösebb kalandokra a Banks gyerekeket.

A kötet második darabjában – Mary Poppins meg a szomszéd ház – az előzőkből már ismert Andrew kisasszony (a „Szörnyeteg") költözik be a Cseresznyefa utca tizennyolcba, Luti társaságában, akit déltengeri útjáról hozott magával. A "Szörnyeteg” karmaiból kiszabadított Luti és a Banks gyerekek a mese végén még a Holdra is eljutnak, ahol a Holdbéli Ember – természetesen Mary Poppins rokona! – fogadja őket. Andrew kisasszony pedig méltó párjára lel – egy hajdani kalóz személyében!
kategória: Könyv > Ifjúsági- és gyermekirodalom >
kiadó: Magyar Könyvklub, (1996)
kötés: kötve/papír