Nagy Árpád : Igló és a Szlovák Paradicsom

Túrakalauz

"A Szlovák Paradicsom idegenforgalmi és turisztikai szempontból a magyarok körében igen kedvelt. Népszerűségében közrejátszik, hogy hazánk területéről könnyen és rövid idő alatt elérhető, rendkívül látványos és változatos természeti adottságokkal rendelkezik. A területet 1988-ban nemzeti parkká nyilvánították, amelynek szépségét völgyszakadékok, vízesések, szurdokok, barlangok és egyéb mészkőképződmények teszik izgalmassá.
Ennek a területnek a közigazgatási, gazdasági és turisztikai központja, egyben a könyvben szereplő túrák ideális kiindulópontja Igló, amelynek történelme, kulturális élete, idegenforgalma is figyelemre méltó.
Túrakalauzunk fő célja a terület túraútvonalainak és városi látnivalóinak bemutatása, a lenyűgöző hegyvidék felfedezése, a turistacélpontok tervezhetőségének elősegítése. Könyvünkben a vidék részletes ismertetésén túl, a kirándulók, turisták számára a helyszíni tájékozódást segítő információkkal (síelési lehetőségek, címek, telefonszámok, szótárak stb.) kívánunk segítséget nyújtani.
Térképmelléklettel.
kategória: Könyv > Földrajz > Útikönyv, Turistatérkép >