Feszty Masa - Ijjas Antal : Feszty Árpád élete és művészete

Sorozat: Művészettörténeti Dokumentációs Központ forráskiadványai 3.
Készült 500 példányban.

"Feszty Árpád életadatai a maguk teljességében és összefüggéseiben feltáratlanok és feldolgozatlanok. Élete művéről is hiányzott a számvetés. Ezek híjján alakja nem volt kellően beilleszthető a magyar festőművészet történetébe. Ezeken kivül magánélete, személyes sorsa is jelentős és színes része volt annak a már régmúlt mintegy félszázadnak, amely a kiegyezéstől az első világháborúig tartott. Feszty tíz éves volt 1867-ben s 1914-ben halt meg. Így éppen a kiegyezéstől az első világháborúig érő időt fogja át tudatos élete. S mert egyrészt ennek a kornak magának is olyan ismert, egyedi alakja volt, másrészt tevékenysége is olyan sok szállal szövődik bele korába; merőben korrajzi szempontból sem érdektelen összegyűjteni és közrebocsátani mindazt, ami róla ma még közvetlen forrásokból összegyűjthető volt..."
kategória: Könyv > Művészet > Művészettörténet >
kategória: Könyv > Életrajz >
kategória: Könyv > Művészet > Képzőművészet >
kiadó: Múzeumi Ism.-terj. Közp. Prop. Oszt.-a, [1966.]
oldalszám: IV, 138 p., + 8 t.