Holló Szilvia Andrea : Budapest régi térképeken 1686-1896

A főváros történetének két - évszámmal jelzett - határköve, a török kézen levő Buda várának visszavívása, illetve a millenniumi kiállítással nagyjából befejeződő városrekonstrukció közötti három évszázadról ad sok helyen részletekbe menő, összességében azonban átfogó képet a gyönyörű, színes térképreprodukciókat tartalmazó album. A részletes kommentárokkal kísért, a Budapesti Történeti Múzeum Kiscelli Múzeumának anyagából válogatott húsz színes térkép elsője Buda ostromának helyszínrajza 1686-ból, de megtalálható itt a három város - Buda, Óbuda és Pest - 1810-ben készült átnézeti mappája vagy a 19. század derekáról való Sváb-hegyi fölmérési térkép, egészen a millenniumi főváros madártávlati rajzáig. A három évszázad fönnmaradt térképei közül az összeállító - szerencsére - nem a leglátványosabbakat válogatta ki, hanem a korra legjellemzőbb és legpontosabb sokszorosított vagy egyedi ábrázolásokat. A térképeket - melyek közül több kihajtható méretű - kísérő magyarázatok, nem csupán a látványt kommentálják, de fölfestik az adott korszak várostörténeti hátterét, illetve összefüggést teremtenek a különböző korszakok között is.
kategória: Könyv > Történelem > Helytörténet >
kategória: Könyv > Történelem > Művelődéstörténet >
kategória: Könyv > Földrajz >
kategória: Könyv > Térképészet >