Varga Viola (írta) - Nemes Anita (rajzolta) : Barangoló a Magyar Nemzeti Galériában - Foglalkoztató és színezőkönyv

A könyvecske még érdekesebbé teszi a múzeumban töltött időt: végigvezet a kiállításokon, ahol a feladatokat közvetlenül a műtárgyak előtt oldhatjuk meg. A Galéria körbejárásához segítséget nyújtanak az oldalak alján található kis térképek. De a könyv múzeumon kívül is hasznos minden korosztály számára: a kicsik színezhetnek és belerajzolhatnak a képekbe, a nagyobbak feladatokat oldhatnak meg, és még a felnőtt korosztálynak is izgalmas lehet, ha szeretné megmozgatni a fantáziáját. A könyvben szereplő magyar művészek: Munkácsy Mihály, Csontváry Kosztka Tivadar, Ferenczy Károly, Szinyei Merse Pál, Rippl-Rónai József, Berény Róbert, Tihanyi Lajos, Bortnyik Sándor és Gyarmathy Tihamér.
kategória: Könyv > Ifjúsági- és gyermekirodalom >
kategória: Könyv > Művészet > Képzőművészet >