Alföldy Gábor : A somogyvári Széchényi-kastély és parkja

Alföldy Gábor tájépítész a Szent István Egyetem Tájépítészeti Karán végzett 2000-ben, műemlékvédelmi szakmérnöki diplomáját a Yorki Egyetemen kitüntetéssel szerezte meg.
Munkásságában összefonódik a tudományos kutatás és az aktív gyakorlati munka. Európai uniós és állami forrásból a történeti kertek helyreállítására kiírt pályázatok révén több magyar kastélypark újult meg az elmúlt években Alföldy irányításával.

Könyvével a szerző komplex feladatra vállalkozott.
Úgy ismerteti a közvetlen szakterülete által megszerzett, végiggondolt, szakmailag megalapozott mondanivalót, hogy közben a tényanyag, a dokumentumok, fényképek, rajzok, térképek alapján, azok segítségével, család- és kastélytörténeti korrajzokat ad.
A somogyvári Széchényi-kastély kertrekonstrukciója a könyv megjelenésével egy időben zárult le.
kategória: Könyv > Művészet > Építészet >
kategória: Könyv > Történelem > Helytörténet >