Caselli, Giovanni : A reneszánsz és az új világ

Sorozatunk hajdanvolt emberek életébe enged bepillantást, színes olvasmányokkal és képekkel egészíti ki az elemi és középiskolák tananyagát. Teljességre persze nem törekedhetett a Szerző, hiszen az egy könyvtárat is megtöltene. A kötetek a mindennapi élet tarka szövedékének csak érdekesebb motívumait bontják ki, és sok szép rajzzal, okos magyarázattal hozzák közel a mai olvasókhoz.Milyen volt egy olasz kereskedő, egy spanyol nemes, egy angol birtokos, egy német iparos, egy francia arisztokrata, egy holland paraszt otthona? Hogyan terjedt el ez az életforma a frissen meghódított Újvilágban? Mit tanultak az amerikai telepesek az indiánoktól? Giovanni Caselli itt látható nagyszerű képeskönyve ezekre a kérdésekre ad választ.
kategória: Könyv > Ifjúsági- és gyermekirodalom >
kiadó: Corvina, 1985