Braham, Randolph M. : A magyarországi holokauszt földrajzi enciklopédiája

Ez a terjedelmes (3 kötet) enciklopédia alapvető kézikönyvként szolgál tanároknak, diákoknak és mindazoknak, akik a magyarországi zsidóságot általában, de különösen az annak helyi közösségeit sújtó katasztrófát szeretnék megismerni. Egyben emlékművet is kíván állítani azon zsidó közösségeknek, amelyeket a náci korszak idején megsemmisítettek. Más többkötetes, általános holokauszt enciklopédiáktól eltérően – amelyek csupán a náci uralom alatt álló Európa fontosabb gettóközpontjaival foglalkoznak – ez az enciklopédia átfogó jellegű, és teljes egészében egyetlen országra, Magyarországra összpontosít. Az adott közösség nagyságától vagy az azt alkotó zsidók számától függetlenül magában foglalja az 1944-ben Magyarországon létező valamennyi zsidó közösségre vonatkozó adatokat. Földrajzi kiterjedése az 1941 és 1944 közötti Magyarország, pontosabban a trianoni Magyarország, amelyhez hozzáadódnak az 1938 és 1941 között Csehszlovákiától, Romániától és Jugoszláviától visszaszerzett területek is. A hatalmas anyagban való eligazodást térképek, táblázatok, kronológia, részletes személynév- és földrajzinév-mutató segíti.

Kiadói kartontokban.
kategória: Könyv > Vallás > Judaika >