Németh Ferenc : A magyarországi erdőfelmérés története a kezdetektől 1990-ig

Az erdészet, az erdőgazdálkodás jellemzően azok közé az emberi tevékenységek közé tartozik, amelyeket nagy kiterjedésű területen folytatnak. Ezért a rendszeres erdőgazdálkodás kialakulásának kezdete óta nagy jelentősége volt az erdők felmérésének, feltérképezésének. Ez képezte az alapját a terület áttekinthetőségének, gazdasági beosztásának, a fahozamszabályozásnak, az erdőgazdasági teendők erdőrészlet-mélységig történő megállapításának. Ennek fontos és sajátságos erdőmérnöki munkának a történetét dolgozta fel ebben a műben a szerző: Németh Ferenc okl. erdőmérnök, az Állami Erdészeti Szolgálat (jogelődje) térképészeti osztályának ny. vezetője. Németh Ferenc egész szakmai pályafutása a geodéziához és kartográfiához kötődött, s gyakorlati munkája mellett vonzalommal és szeretettel foglalkozott szakterületének gazdag múltjával, érdekes történetével is. Könyvében bemutatja az erdőfelméréshez használt eszközöket, műszereket, az alkalmazott eljárásokat. Taglalja a felmérés jogi szabályozását a különböző történelmi korszakokban, s megemlíti azokat a mérnököket is, akik kiemelkedően vették ki a részüket a magyar erdőfelmérés - erdőrendezés fejlesztéséből.
kategória: Könyv > Természettudomány >
kategória: Könyv > Történelem > Művelődéstörténet >