Szabó Gábor - Barcsi Tamás (szerk.) : 68 kísértése - Írások az ellenkultúráról és örökségéről

A tanulmánykötetben 1968-ra, az ellenkultúra szimbolikus évére emlékezve, elsősorban a mai fiatalság ismereteinek bővítése, illetve általában a korszakról való diskurzusok elősegítése a cél. A könyv igényesen megírt, de ám olvasmányos tanulmányokat tartalmaz, amelyek a 68-as eseményeket elemzik, értékelik a legkülönbözőbb (történelmi, eszmetörténeti, filozófiai, irodalmi) összefüggéseket is.

Tanulmányíróink között vannak neves idősebb és még kevésbé ismert fiatal értelmiségiek egyaránt. Szerzőink abc sorrendben: Balázs Gábor, Barcsi Tamás, Böcskei Balázs, Cohn-Bendit Daniel, Gelencsér Gábor, Hegyi Gyula, Kiss Viktor, Parászka Boróka, Szabó Gábor, Szkárosi Endre, Tamás Gáspár Miklós, Vajda Mihály, Weiss János.
kategória: Könyv > Történelem > XX. század, politika >
kategória: Könyv > Filozófia >