Páoay György - Vass Norbert : 500 múzeum és kiállítóhely a Kárpát-medencében

A kötet a legfontosabb magyarországi, valamint magyar vonatkozású határon túli múzeumokat és kiállítóhelyeket mutatja be. Célja, hogy átfogó képet nyújtson a magyar múzeumi szféráról, felmutatva annak sokszínűségét, jól ismert és rejtett értékeit, érdekességeit, s hogy ezáltal a benne szereplő intézmények közelebbi megismerésére, felkeresésére ösztönözze olvasóját. A kiválasztott ötszáz helyszínt rövid, informatív szócikkek ismertetik. A múzeumokat a kiadvány regionális bontásban tartalmazza, a könnyebb eligazodást a kötet végén található mutatók és térképek segítik. Az olvasó választásának megkönnyítéséhez a gyűjtemények profilját szemléltető ikonok járulnak hozzá. Bízunk benne, hogy a kötet hasznos útikalauzként szolgál majd az érdeklődők számára, legyen szó rutinos múzeumlátogatókról, tartalmas hétvégi kikapcsolódást kereső családokról vagy az osztálykirándulás programját tervező pedagógusokról.
kategória: Könyv > Földrajz > Útikönyv, Turistatérkép >
kategória: Könyv > Művészet >