Eickhoff, Peter : 111 különleges hely - Bécs

Ha azt hittük, már mindent tudunk Bécsről, tévedtünk: Európa egyik legszebb városa újra és újra meglepi a visszatérő turistákat. A város történelme kétségkívül sokféle szemüvegen keresztül nézhető, melynek segítségével a jelenkort is újraértelmezhetjük. A kötet szerzője, Peter Eickhoff a világhírű látványosságok helyett most 111 különleges, szokatlan, meglepő, felkavaró, szórakoztató és csodás helyre kalauzol bennünket: az egykori monarchia diszkrét rejtekajtói mögé éppúgy, mint a modern Bécs feltűnő, kivilágított és népszerű szórakozóhelyeire, posztmodern kávéházakba, régi vendéglőkbe (beisl), vagy éppen régen elfeledett hátsó udvarokba. A kötetben sokféle izgalmas kérdésre választ kaphatunk. Hova temetkeznek titkon az írók? Melyik az a szálloda, ahol a legromantikusabb randevút szervezhetjük meg? Hol van az a hely, ahol Bécs gonosz és kedves arca egyaránt megmutatkozik? És vajon hol látható egy elvetemült gyilkos kiállított koponyája?

A helyszínek e bámulatosan változatos egyvelege még a helybeliek számára is sok meglepetést tartogat, és a hagyományos turistakalauzok kiváló kiegészítése.
kategória: Könyv > Földrajz > Útikönyv, Turistatérkép >
kiadó: Kossuth, 2019
oldalszám: 230 p. + 5 tábl. (térkép)