Rejtő Jenő - Nádassy László : 100 csóknak is egy a vége

A bohózat a kabarészínpadok leghagyományosabb, egyben legkonzervatívabb műfaja: szigorú szabályai nem sok szabadságot engedtek a szerzőknek. A komikum forrása a félreértés valamilyen formája: legtöbbször egy kisember kerül váratlan helyzetbe, amikor valaki másnak hiszi, mint aki valójában. ; Rejtő a kötetbe válogatott tizenegy bohózat (Gengszter-idill; Rózsa a lovag; A mohácsi vész; Nevessünk!; A jutalomjáték; Cseberből vederbe; A hallgatás; Az oroszlánvadász; Ki a legény a csárdában?; Budapest-Hegyeshalom-Wien; 100 csóknak is egy a vége) mindegyikének remek alaphelyzetet talált ki, s eközben nem lett hűtlen P. Howardhoz sem, mert a párbeszédek némelyike akár Piszkos Fred vagy Fülig Jimmy szájából is elhangozhatna. A kötetet a válogató, Zsiga László a kabaréjeleneteket számbavevő bibliográfiája zárja.
kategória: Könyv > Humor >
kiadó: Szukits, [1997]. Szeged,